664 Yemek Firması
32208 Yemek Talebi
178120 Kişiye Hizmet

Börekçi Şevket - Yıldırım / Bursa

Telefon +90 224 361 57 90
Adres Davutdede Mh. Kurtuluş Cd. No:168 Yıldırım / Bursa

Hakkımızda

1958 yılında kurulan Şevket’in kurucuları, dede Eyüp Korucuoğlu ve kardeşleri, Heykel’de Ulucami karşısında hizmet vermiş olan “Uğrak Börek” ve “Karlıdağ Muhallebicisi” işletmeleriyle işe başladılar.

1972 yılında dede Eyüp Korucuoğlu’nun oğlu Şevket Korucuoğlu, babasının yanından ayrılarak tek başına börek imalatına ve el arabasıyla börek satışına başladı.

1974 yılında Anadolu Mahallesi Tütüncüoğlu Çiftliği’nde ilk Şevket’i açan oğul Korucuoğlu, 70’lerin sonunda Şevket’i Kurtuluş caddesindeki yerine taşıdı.

Şevket Korucuoğlu’nun girişimci ve risk alan yaklaşımıyla adeta yeniden doğurduğu bu mütevazı işletme, idaresinin 3. nesle geçmesiyle, tahmin ettiğinden de güzel noktalara gelecekti.

Davutdede Camisi’nin karşısındaki dükkana taşınılmasından sonra Şevket’i, 3.nesil; Ercan, Eyüp ve Gülzayide Korucuoğlu kardeşler devraldı. ‘80’li yıllardan beri hem okuyup hem çalışan Korucuoğlu kardeşler, Şevket’e 4 yeni şube daha kazandırdılar.

2001’de Dikkaldırım, 2004’te Ulucami, 2005’in sonunda Arabayatağı, ardından 2006 Ocak’ta Darmstad Şubeleri açıldı.Bunu son olarak Küçük Sanayi şubesi izledi. Yasemin park, gazcılar, inegöl, Terminal, Dikkaldırım ve Darmstad Şubeleri franchise olarak hizmet veriyor.

Bugün altı franchise, toplam dokuz şubesiyle Bursa’nın dört bir yanında lezzetli ve sağlıklı gıda hizmeti veren Şevket, yıllar içerisinde yeni şubelerle birlikte, imalat makinelerine de yatırım yaparak, yarattığı börek çeşitlerini üretecek makineleri de kendi bünyesinde tasarlamış ve ürettirmiştir.

Şevket tarafından Türk Mutfağı’na kazandırılan börek çeşitleri içerisinde en çok ilgi gören “Şevket Böreği” dir.

Harita

catering üyelik tipinizi seçin
 
 
     
yemek firmalarının
Yemek Pazarına Hoşgeldiniz düğün yemeği toplu yemek hizmeti Üye olduktan sonra
E-mail Adresiniz : *
Şifre : *
Şifre Tekrar : *
Ad, Soyad : *
Firma Adı (Varsa) :
Sabit Telefon : + 90 (Ör: 3123975400)
Cep Telefonu : + 90 (Ör: 5323975400) *
Şehir : *
İlçe : *
Semt : *
Adres : *
    Captcha kodu Kodu Yenile
Resimdeki sayıyı okuyamıyorsanız yenileyin

Resimdeki sayı : *
    Kullanım Koşulları Sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum.
    Kaydol
yemek pazarının
Yemek pazarında üyelik tipi seçimi